Klimatyzacja, efektywna czy efektowna?

Klimatyzacja stylowa

Klimatyzacja, efektywna czy efektowna?

 

 

Do niedawna klimatyzacja miała spełniać jedną podstawową funkcję, miała chłodzić! Od współczesnych urządzeń wymaga się czegoś więcej niż chłodzenia, przyszli użytkownicy coraz częściej wśród cech wyboru uwzględniają dodatkowe funkcje t.j. sterowanie za pomocą smartfona czy komputera, dodatkowe filtry czy jonizacja powietrza. Jednak czy na tych cechach się kończy? Czy oznacza to, że wygląd klimatyzacji nadal ogranicza się do wielkiego białego pudła wiszącego na ścianie!? Zapewne większość z nas słyszała dewizę Henry’ego Forda „możesz otrzymać samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny”. Podobnie było z klimatyzacją, z tym że owym kolorem był biały. Na całe szczęście możemy zacytować tytuł jednej z piosenek Maryli Rodowicz "To se ne vrati" i nabyć urządzenia w kolorach: białym, czarnym, szarym, srebrnym, czerwonym czy złotym. Co więcej urządzenia wewnętrzne nie muszą być już monstrualne i kanciaste, ponieważ producenci dostosowują się do wymagań użytkowników i praktycznie każdy z nich ma swojej ofercie urządzenia zarówno klasyczne jak i designerskie.

 

Bardzo bogaty wybór urządzeń designerskich ma w swojej ofercie Mitsubishi w postaci urządzeń z serii Diamond lub Premium. Są to urządzenia polecane przez każdego instalatora i praktycznie każdego użytkownika, są jednak również kosztowne. Mając mniejszy budżet możemy zdecydować się na designerskie urządzenia marki LG z serii Artcool w postaci modeli GalleryMirror lub Silver. Jednak nadal są to urządzenia dość kosztowne. Czy oznacza to, że mając mniejszy budżet jesteśmy skazani na urządzenia klasyczne? Otóż, nie! Możemy zwrócić uwagę na marki t.j. AUX, Gree, Rotenso czy VIVAX.

  • AUX może poszczycić się nagrodą IF Design Award 2019, którą otrzymał model J-Smart, jeżeli szukamy koloru czarnego to otrzymamy go w modelu J-Smart Art lub Halo Deluxe.
  • Gree z kolei oferuje nam uznane na rynku urządzenie stanowiące powód ich dumy, czyli U-Crown w kolorach srebrnym i złotym, Amber Standard w kolorach białym, czarnym lub srebrnym, a jeżeli szukamy urządzenia zaokrąglonego to nasze oczekiwania powinien spełnić model G-Tech, w tym zakresie nasze oczekiwania spełni również wspomniany wcześniej U-Crown.
  • Rotenso tak jak poprzednicy proponuje nam również urządzenia odbiegające od dawniej przyjętych standardów wyglądu. Mamy do wyboru czarny Elis, niebieski Furai, Versu w kolorze czarnym, srebrnym i złotym. Poszukujący kształtów innych niż kanciaste powinni zainteresować się modelem Kuka oraz wspomnianym już Furai.
  • VIVAX w swojej ofercie posiada lekko zaokrąglone jednostki R-Design występujące również w różnych kolorach: białym, czerwonym, złotym i srebrnym oraz czarnym lustrzanym o bardziej kanciastych kształtach.